רוצים להקפיץ את השיווק באינטרנט שלכם כמה רמות? כנסו לפה
 • ראשי
 • מדריכים
 • איך מאריכים את טווח הקליטה של האינטרנט האלחוטי ואיך קולטים בממ"ד

איך מאריכים את טווח הקליטה של האינטרנט האלחוטי ואיך קולטים בממ"ד

אחי ביקש ממני, להאריך את האינטרנט שלו אבל הנתב האלחוטי והחיבור נמצא בממ"ד. בנוסף הוא רוצה גם קליטה במרתף…   חשבתי שאתן לזה פתרון מהיר ע"י הארכת האלחוטי עם עוד נתב, אבל הממ"ד הזה היה עקשן ולא קיבל את השטויות שלי בשום אופן. לכן כתבתי פוסט, כי אני מאמין שיש עוד ממ"דים עקשנים. אז הפוסט הזה בא לענות על שתי שאלות:
 • איך מאריכים אינטרנט אלחוטי במשרד, בבית וכו'?
 • איך מייצרים אינטרנט לממ"ד או מהממ"ד?
  כדי שנדבר על הממ"ד, ראשית צריך להאריך את האינטרנט ולכך שתי פתרונות: אחד – לרכוש מגבר לאינטרנט Wireless Access Point, או Repeater, ניתן פשוט לחפש בזאפ. השני וזה אני מניח שיש להרבה (יחסית) בבית, זה פשוט נתב אלחוטי כזה או אחד שפשוט שכב שם כי אחת החברות עשו לו שדרוג. בפוסט הזה אדבר על איך מגדירים את הראוטר (הנתב) בפשטות כדי שיהיה מגבר לאינטרנט לכל ראוטר הגדרות שלו, צילומי המסך כאן מ LinkSys שאני מאד אוהב, ראוטר אמין אשר עובד ללא הפסקה, אבל ההגדרות זהות בכל הראוטרים, הגדרתי כבר עם כמה:  
  1. אפסו את הנתב (מאחור בד"כ יש כפתור) לחצו עליו שלושים שניות. 
  2. חברו את הנתב ישירות למחשב (לא חובה) ניתן להתחבר גם דרך הרשת האלחוטית.
  3. כנסו אליו, בד"כ הכתובת היא 192.168.1.1 או רשום מאחוריו, אם לא חפשו שניה בגוגל.
  4. תנו שם לרשת שלכם לדוגמה "Home_Repeater"
  5. כנסו שוב לרשת (אחרי כל שינוי צריך) והגדירו סיסמה (לא חובה אם לא רוצים, מומלץ כמובן).
 

הגדרת סיסמה לרואטר

 1.  תנו כתובת IP ייחודית כמו 192.168.0.254
 2. בטלו את ה- DHCP.

ביטול DHCP בראוטר

    דבר אחרון, מוצאים נקודת אינטרנט במשרד או בבית מחברים כבל מתוך נקודת האינטרנט לתוך הפורטים, שימו לב אלו החיבורים האמצעיים ולא האינטרנט. חשוב.   ראוטר     ועכשיו לשאלה, איך כל זה עובד בממ"ד. כאמור בתחילת הפוסט לא הצלחתי לחבר שום דבר עם הממ"ד העקשן, אבל פתרון של 300 ש"ח סוגר את הסיפור. קניתי מתאם רשת על חשמל של חברת D Link, היו יותר זולים, פשוט באופן אישי אני לא סובל את Edi Max ושות'. מקבלים שני סטים, את האחד מחברים לרשת בממ"ד או הפוך ואת השני היכן שרוצים. לזכור שמהצד השני יוצא רק אינטרנט אז צריך לחבר לו ראוטר. או במילים אחרות, כדי שיהיה נניח אינטרנט בנקודה נוספת בבית מתוך ממ"ד, צריך שני חיבורים של מתאם רשת על חשמל ובצד השני לחבר לו ראוטר כמו בהסבר בהתחלה.   מתאם רשת על חשמל   אופציה אשר מחברת את השניים קיימת גם שזה בעצם גם מאריך אינטרנט וגם אלחוטי. מאריך רשת אלחוטי   בהצלחה!

עידו סלע

שלומות, כחובב טכנולוגיה מצאתי את עצמי נשאל הרבה (מדי) פעמים על כל מיני נושאים – החל מהתקנה של ראוטר דרך מדפסת שלא עובדת ועד המלצה למחשב. הבלוג הזה בא לענות על חלק מהשאלות שאני נשאל יותר מדי פעמים.

אודות עידו

idologo

שמי עידו סלע ואני הבעלים של וויזי לשיווק באינטרנט. כחובב כלים ותהליכים אני מגדיר את עצמי כ"אופטימיזטור" כאחד שממקסם את הנתונים הקיימים. פתחתי את הבלוג הזה כדי להסיר ממנו שאלות יומיות מחברים, משפחה, לקוחות ועוברי אורח. אם אתם מזהים פה נושא לא מטופל בתחום הטכנולוגיה, ההמלצות, התוכנות וכו' אתם יכולים לשלוח לי מייל. המטרה זה לקחת נושא ולטפל בו בפשטות וביעילות ללא כל הבולשיט מסביב

[להמשך קריאה …]

מייל חודשי למינוף עסקי

 • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.