הבלוג של עידו סלע - שיווק באינטרנט כלים לעסקים ועוד

 שיווק באינטרנט כלים לעסקים ועוד

הקדמה לקטגוריה חדשה – מקסמו את היכולות שלכם

אהלן,

למי שאינו מכיר אותי, אספר שאני חולה ארגון וסדר, אשתי שהיא פסיכולוגית מגדירה אותי כ- OCD. בכל אופן, האופי שלי ביחד עם אהבה גדולה לטכנולוגיה, כלים, יישומים וכו' הביאה אותי לפתח שיטות להתנהלות, לניהול אישי, לניהול עובדים וכו' כך שבסופו של דבר נוכל לממש את החזון שלנו.

יצא כך, שאת השיטות האלו העברתי לחברות גדולות וקטנות וראיתי שהן פשוט עובדות. אם חשבתם שבחברות היי טק, אנשים יודעים להתנהל עם Outlook או עם משימות אז אתם טועים. יש כמובן אנשים שללא מתודולוגיה יודעים להתנהל, אך רובם, למרות כשרונם, לא מתנהלים כמו שצריך ובסופו של דבר לא מממשים את מלוא הפוטנציאל שלהם בגלל ניהול עצמי לקוי.

הטכניקות האלו פותחו על ידי, אלו לא טכניקות מספרים, הרצאות או מקורות אחרים – כל טכניקה כאן נוסתה עלי ועל אחרים ומצאה את האיזון הנכון לעבודה.

פיתחתי מאות טכניקות להתנהלות שיכולות לעזור לכם. אך אין לי כוונה כאן להביא את ה"מדריך השלם" – אתם בטח שואלים למה? במהלך הפרקים האלו, אלמד אתכם שנכון לשנים האחרונות מאז עידן האינטרנט, ה- SMS, הטוויטר, לאנשים אין סבלנות, לא קוראים יותר טקסטים. יצא לי כבר הרבה פעמים לשאול חברה "למה, למרות שהיה כתוב ש… לא נעשה…" התשובה היתה, "אין מייל כזה". הרי בינינו, ברור שיש מייל כזה, רק למה ריבונו של עולם לא קראו אותו?!

התשובה, בין היתר, היא עומס, עומס מיילים, עומס טקסט, עומס מלל, חוסר מיקוד וחוסר ידע בשימוש במדיה – מתי משתמשים במייל, מתי נפגשים פנים מול פנים, מתי מדברים בטלפון וכו'.

כשהתמחיתי בבלטר גוט אלוני, שאלתי בימי הראשונים את אחד השותפים "בטח, מאז עידן המחשבים, הוורד, הסורקים המהירים וכו', יש הרבה פחות ניירת והרבה יותר מיקוד" – התשובה שלו הפתיעה אותי, הוא אמר שככל שיש יותר טכנולוגיה, כך העומס של הניירת, ההדפסות החומרים הולך וגדל – זאת עקב שימוש לא נכון, לאנשים קל להדפיס, קל לכתוב, קל לשלוח פקסים, קל לייצר בקשה מתבנית וכו' ומכיוון שכל כך קל, ישנה זילות ביצירה של חומרים ואז במקום להשתמש בזה בזהירות, העו"ד הופכים להיות יצרנים של ניירת ויש פי כמה וכמה ניירת ממה שהיה בעבר. כך שהטכנולוגיה במקרה הזה, עקב שימוש לא נכון, הוליכה אותנו אחורה ולא קדימה.

והרי למה צריך רק עו"ד, מה עם התמונות הדיגיטליות? פעם, כל תמונה היתה זהב, היית יושב אצל חברים ורואה אלבומים, היום מרוב זילות, מכיוון שאחרי אחה"צ סתמי עם הילדים, יש 200 תמונות, אפילו את התמונות של עצמך אתה לא רואה, אלא מדפדף, גולל אפילו לא מתעכב.

העניין הוא, להבין את מקומך, אני לא אשנה את העולם ובעיקר את העסקים, להקדיש את תשומת הלב למיילים כמו שהיינו רוצים – הלקח הוא לדעת לרשום את המיילים כך שיקבלו את תשומת הלב הראויה (באותו הקשר גם בניית אתרים).

את הטכניקות האלו ועוד אלמד בכל פעם וכאמור, אם הייתי שולח הכל בבת אחת זה היה מגיע לסל המחזור תוך שנייה.

זהו, הקדמה קצרה ככל האפשר, ישר נצלול לשיעור הראשון – שלושה טיפים לטיפול בניירת >>

עידו סלע

שלומות, כחובב טכנולוגיה מצאתי את עצמי נשאל הרבה (מדי) פעמים על כל מיני נושאים – החל מהתקנה של ראוטר דרך מדפסת שלא עובדת ועד המלצה למחשב. הבלוג הזה בא לענות על חלק מהשאלות שאני נשאל יותר מדי פעמים.

תגובות אחרונות

  • User Avatarיובל { הלא ייאמן קרה, ו'מבועת מחשבים' כמוני- הצליח להקטין תמונות תודה עידו! } – פבר 04, 9:44 AM
  • User Avatarאלחנן { המון תודה!!! עזרת לי מאוד } – דצמ 14, 1:27 AM
  • User Avatarאופירה { תודה!!! כלי שימושי וקל. } – אוג 22, 4:50 PM

מייל חודשי למינוף עסקי

מייל
שם