הבלוג של עידו סלע - שיווק באינטרנט כלים לעסקים ועוד

 שיווק באינטרנט כלים לעסקים ועוד

טיפול בניירת – שלוש טכניקות שיחסכו המון

בסיס ניהול הניירת וכן בסיס ניהול המיילים, משימות וכו' – הוא לשמור רק את מה שצריך ואין אפשרות אחרת להשיג אותו ולזרוק את מה שלא.

יש חשש משום מה לאנשים שאם הם יזרקו ניירת, יבוא יום הדין ותצטרכו את הניירת והיא לא תהיה שם, והרי בינינו, ביום הדין, מרוב הבלגן, אם אכן נצטרך למצוא ניירת מסויימת, לא נוכל מרוב העומס.

כתוצאה מהאמור, אנו תקועים עם ערימות של ניירת ש- 99% ממנה אין לנו צורך בה והיא גם מפריעה לנו לפעמים פיזית (על השולחן) ולפעמים סתם יוצרת עומס ניהולי למרות שהניירת במגירה.

צריך לזכור ולשאול מה המטרה – המטרה היא: שליטה מוחלטת ואכיפת הכספים והמשימות שהתוצאה היא ניהול טוב יותר לעסק

עכשיו שהגדרנו את המטרה, יהיה יותר קל למיין, לזרוק, לשמור וכו' את הניירת.

לאחר ההקדמה הקצרה נצלול לפרקטיקה –

טכניקה ראשונה – הוראת קבע באשראי

טכניקה מס' 1 – שלמו את מה שאתם יכולים, כן שמעתם נכון, מה שאתם יכולים באשראי בהוראת קבע, חשבון חשמל, חשבון נייד, חשבון גז, חשבון ארנונה, חשבון טלפון וכו'.

אני מכיר את הטענה של "אני! מה פתאום, יש להם מלא טעויות! אני קודם בודק ואז משלם" – אני מסכים, אכן לחברות האלו יש טעויות, אבל מה הקשר לתשלום? אתה לא יכול לערער אם שילמת? מתי לאחרונה החזקת תשלום לאחת החברות עד שהם תיקנו את הטעות? חוץ מזה צריך לזכור את המאזן, בואו נאמר שיש עשרה תשלומים בחודש שאפשר לשלם בהוראת קבע, ונניח שפעם בשנה יש טעות, אז יוצא שאתם 120 פעמים משלמים ידנית (או חלילה הולכים לדואר לשלם) שזה בעצם 120 משימות מול פעם אחת שאני מרים את הטלפון ומערער על הטעות ומקבל זיכוי.

למה באשראי? כיוון שהתדפיס של האשראי ברור יותר בהיבט הדוחות וכן נגיש יותר באינטרנט ובדואר.

אני ממליץ לעסקים, לבקש את ההורדה בעשירי לחודש, זה לרוב יום התשלום של המשכורות וכו' – אך זוהי רק המלצה וקשורה לתזרים שלכם.

טכניקה שנייה – הרוב קיים באינטרנט ולכן אם זה לא לרו"ח, לבדוק ולאחר מכן לזרוק

רוב החשבונות, האשראי, חשבונות חשמל וכו' ניתן להגיע אליהם עם יוזר וסיסמה דרך האינטרנט ולכן למה לשמור?

נניח מגיע חשבון חשמל, ראשית יש לבדוק אותו, אם אין כוונה לערער עליו ואתה חברה או עוסק תייק או תעביר להנה"ח שלך. אם אתה אדם פרטי פשוט תזרוק, מה יש לשמור אם אין לך כוונה לערער ועותק מהחשבון שמור באינטרנט?

כנ"ל חשבון טלפון, חשבון נייד, חשבון אינטרנט ואתם כבר מבינים לאן אני חותר.

כן, גם את דפי האשראי לזרוק, לאחר בדיקה כמובן, בדקתם, ראיתם שהכל בסדר, הרי הכל קיים באינטרנט, אז למה לשמור? לאזור אומץ ולזרוק.

כן, גם את דפי הבנק, ותדפיסי הבנק, והודעות מהבנק, והודעה על ריבית חדשה מהבנק וכל מכתב פלוני מהבנק – באופן אישי, אני שומר רק את התדפיס הרשמי שהבנק שולח לי אחת לחודש ואת כל השאר אני פשוט זורק אם הפקדתי צ'קים, אני מוודא שהם אכן בחשבון ואין טעות ואז זורק.

טכניקה שלישית – למיין כאן ועכשיו

לא לדחות שום מיון, קיבלתם דואר, ישר לפתוח אותו ישר למיין אותו – או לזרוק, או לתייק, אבל שלא תהיה משימה ובטח לא על השולחן.

אם נוצרה משימה מהדואר, לדוגמא, קיבלתי חידוש רשיון רכב, באותו הרגע, אני פותח את הרשיון, משלם אותו באינטרנט ומחכה לטופס המשולם שלרוב מגיע לאחר שלושה ימים – קיבלתי את הטופס המשולם, שם אותו בתיק ורושם לעצמי כמשימה לעשות טסט (ועל איך לרשום את זה והיכן בשיעור אחר).

זהו להפעם,

מקווה שהיה קצר וענייני, להתראות בפוסט הבא.

עידו סלע

שלומות, כחובב טכנולוגיה מצאתי את עצמי נשאל הרבה (מדי) פעמים על כל מיני נושאים – החל מהתקנה של ראוטר דרך מדפסת שלא עובדת ועד המלצה למחשב. הבלוג הזה בא לענות על חלק מהשאלות שאני נשאל יותר מדי פעמים.

תגובות אחרונות

  • User Avatarיובל { הלא ייאמן קרה, ו'מבועת מחשבים' כמוני- הצליח להקטין תמונות תודה עידו! } – פבר 04, 9:44 AM
  • User Avatarאלחנן { המון תודה!!! עזרת לי מאוד } – דצמ 14, 1:27 AM
  • User Avatarאופירה { תודה!!! כלי שימושי וקל. } – אוג 22, 4:50 PM

מייל חודשי למינוף עסקי

מייל
שם